Oğuzeli Belediyesi

Oğuzeli Belediyesi

İlimizin, 30.943 nüfuslu Oğuzeli Belediyesi ile 24.07.2008 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile başlattığımız Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projelerine ilk adımı attık.

2008 yılında Pilot ölçekli başlattığımız KAT projesi bugün itibariyle Belediye mücavir alan sınırlarının tamamında uygulanmaktadır.

Kamu Kurumlarına, Hastaneye, Eczanelere, Okullara ve İş Yerlerine yerleştirdiğimiz İç Mekan Kutuları ile yapılan toplamanın yanı sıra Bölge genelinde cadde ve sokaklara yerleştirdiğimiz Kumbara ve Konteynerler ile de etkin bir toplama yürütmekteyiz.

KAT Projelerinin temel hedefi olan konutlara yönelik çalışmalarımızda Her Eve Bir Mavi Poşet uygulamamız ile tüm konutlarda ambalaj atıklarının diğer evsel atıklara karışmadan kaynağında ayrı toplanmasını sağlayarak geri dönüşüm zincirine dahil etmekteyiz.

Öğrencilere ve Öğretmenlere yönelik yapılan bilgilendirme çalışmaları ile küçük yaşta bu sosyal sorumluluk bilincinin aşılanması sağlanmaktadır.

Konutlara yönelik Kapı Kapı Bilgilendirme metodu ile vatandaşların hangi tür atıkları ne şekilde ayıracakları, nasıl biriktirecekleri ve toplama sistemi hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Diğer Projelerimiz

  • Şahinbey Belediyesi

    İlimizin, 902.424 nüfuslu Şahinbey Belediyesi ile 29.01.2016 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile başlattığımız Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projesini bölgenin tamamına yayarak yürütmekteyiz.

  • Kilis Belediyesi

    Komşu İlimiz, 136.319 nüfuslu Kilis Belediyesi ile 20.08.2010 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projesini başlattık.