Kilis Belediyesi

Kilis Belediyesi

Komşu İlimiz, 136.319 nüfuslu Kilis Belediyesi ile 20.08.2010 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projesini başlattık.

Mesafe tanımaksızın yürütmekte olduğumuz bu sosyal sorumluluk projesinde Kamu Kurumlarına, Hastanelere, Eczanelere, Okullara ve İş Yerlerine yerleştirdiğimiz İç Mekan Kutuları ile yapılan toplamanın yanı sıra Bölge genelinde cadde ve sokaklara yerleştirdiğimiz Kumbara ve Konteynerler ile de etkin bir toplama yürütmekteyiz.

Mavi Poşet metodunu devreye alarak tüm konutlarda ambalaj atıklarının diğer evsel atıklara karışmadan kaynağında ayrı toplanmasını sağlayarak Konutlardan Geri Dönüşüme uygulamamızı yürütmekteyiz.

Temelden sorumluluk ilkesi ile öğrencilere yönelik yaptığımız bilgilendirmelerle çocukların geri dönüşüm konusunda bilinçlenmeleri ve bu sosyal sorumluluk projesini yürütmeleri sağlanmaktadır.

Konutlara yönelik Kapı Kapı Bilgilendirme metodu ile vatandaşların hangi tür atıkları ne şekilde ayıracakları, nasıl biriktirecekleri ve toplama sistemi hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Diğer Projelerimiz

  • Şahinbey Belediyesi

    İlimizin, 902.424 nüfuslu Şahinbey Belediyesi ile 29.01.2016 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile başlattığımız Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projesini bölgenin tamamına yayarak yürütmekteyiz.

  • Oğuzeli Belediyesi

    İlimizin, 30.943 nüfuslu Oğuzeli Belediyesi ile 24.07.2008 tarihinde imzaladığımız sözleşme ile başlattığımız Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması (KAT) projelerine ilk adımı attık.